امروز: چهارشنبه 30 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

مرگ درختان نارون

مرگ درختان نارون دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 45 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 5479 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 13

مرگ هلندی نارون (DED) همراه با ظهور مرگ هلندی نارون (DED) در آغاز قرن بیستم ،نارون در اروپا ،شمال آمریكا و قسمتهایی از آسیا اثرات مخربی رابا بیماری پژمردگی آوندی ایجاد كرد كه آن با قارچ Ophiostoma از Ascomycota رابطه داشت

قیمت فایل فقط 1,900 تومان

خرید

مرگ درختان نارون

مرگ هلندی نارون (DED)

همراه با ظهور مرگ هلندی نارون (DED) در آغاز قرن بیستم ،نارون در اروپا ،شمال آمریكا و قسمتهایی از آسیا اثرات مخربی رابا بیماری پژمردگی آوندی ایجاد كرد كه آن با قارچ Ophiostoma از Ascomycota رابطه داشت.

اگر چه اولین موج از مرگ هلندی نارون به وسیله ی Ophiostoma ulmi بود اما هنوز از سال 1940 توسط دو گونه ی Ophiostoma novo-ulmi و Ophiostoma ulmiو هیبرید آنها O.novo-ulmi Brasierl در حال پیشرفت همه جا گیر است كه از جمله بهترین مثال ها از پاتوژن های درختان هستند كه با حشرات انتقال می یابند ، در این مورد خاص به وسیله ی سوسك های پوستخوار نارون از جنس Scolytus geoffroy و در شمال آمریكا اغلب با Hylurgopinus rufipes ، Scolytus multistriatus ، S. pygmaeus در میان اجتماع 8 گونه ی scolytus در اروپا به درخت نارون می آوردند . در قرن بیستم S.multistriatus معرفی شد و در شمال آمریكاو در استرالیا و نیوزلند مستقر شد.

هر دو گونه ی scolytus وابسته هستند ،چو نسوسك پوستخوار زمانی كه به دنیا می آید در كنده ها و شاخه های درخت ایجاد استرس می كند.

مهمترین ضربه ی S.multistriatus و S.pygmaus به نقش ناقل بودن انها برای پاتوژن بیمار ی مرگ هلندی نارون مربوط می شود كه در درختان سالم طی تغذیه ی مرحله ی بلوغ از پوست درخت ، شاخه های كوچك و محل انشعاب شاخه ها در طوقه از درختان نارون سالم پاتوژن را انتقال می دهند .

گونه های scolytus دارای mycangium نیستند در عوض می توانند اسكوسپوره او كنیدی های Ophiostoma novo-ulmi را انتقال دهند و روی سطح بدن خود حمل كنند.

با توجه به اینكه اهمیت Scolytus spp. در قدرت انتقال پاتوژن های مرگ هلندی نارون است.كنترل اندازه ی آنها در برابر حشرات از بخش های ضروری استراتژی های مدیریت یكپارچه در برابر مرگ هلندی نارون است.

هشت گونه از كنه های فورتیك شامل : Chelacheles michalskii Samsinak, Histiostoma ulmi, Pseudotarsonemoides eccoptogasteri, Proctolaelaps eccoptogasteris, Pr. Scolyti , Pyemotes scolyti, Tarsonema crassus, Trichouropoda bipilis به عنوان كنه های فورتیك در روی S.multistriatus و

S.pygmaeus یا از Scolytus galleries روی نارون در اروپا ثبت شده اند.

به خصوص برای Pr.scolyti و Py.scolyti تا حدی ممكن است اجتماع متفاوتی از گونه های كنه به S.multistriatus در شمال آمریكا بچسبد.

در سال 1974 Smiley& Moser یك taxa جدید را توصیف كردند:

Heterotarsonemus scolyti

Pseudotarsonemoides scolyti

Tasonemus kennedyi

Ununguitarsonemus peacocki

همه ی اینها حالت روی حشرات فورتیك دارند و در دالان های S.multistriatus روی نارون امریكایی پیدا شدند.

جهت دریافت فایل کامل  لطفا آن را خریداری نمایید

قیمت فایل فقط 1,900 تومان

خرید

برچسب ها : مرگ درختان نارون , Deaths of elongated trees , پروژه , پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , مرگ هلندی نارون

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر