امروز: سه شنبه 6 فروردین 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

اجرای ساختمان فلزی-كارهای عمومی ساختمان

اجرای ساختمان فلزی-كارهای عمومی ساختمان دسته: عمران
بازدید: 14 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 6686 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 51

با توجه به این كه پروژه ای حاضر در مورد ساختمانهای اسكلت فلزی می‌باشد ما تلاش خود را بر این پایه متمركز می كنیم كه مراحل حساس ساخت و ساز یك اسكلت فلزی را در این پروژه از ابتدا تا زمان ساخت یك مرور كنیم و پدیده های خطرآفرین نظیر زلزله، سیل، طوفان و لغزش لایه های زمین می توانند خطر جدی برای جان و مال انسانها به دنبال داشته باشند در این میان رویداد ز

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

اجرای ساختمان فلزی-كارهای عمومی ساختمان

فهرست مطالب:

مقدمه

بررسی بازدیدهای مرحله اول در حین ساخت

تقسیم بندی ساختمانها از نظر اسكلت

2 طرف بادبندی

دو طرف خمشی

یك طرف بادبند، یك طرف خمش

ستونهای كوتاه

مكان مهاربندها(بادبندها)

انواع مهاربندها

باگذاری

استاتیكی

دینامیكی

بازدیدها

سازه نگهبان

فوند اسیون

مهاربندها

اتصالات

بدون شرح

منابع و ماخذ


مقدمه:

با توجه به این كه پروژه ای حاضر در مورد ساختمانهای اسكلت فلزی می‌باشد ما تلاش خود را بر این پایه متمركز می كنیم كه مراحل حساس ساخت و ساز یك اسكلت فلزی را در این پروژه از ابتدا تا زمان ساخت یك مرور كنیم و پدیده های خطرآفرین نظیر زلزله، سیل، طوفان و لغزش لایه های زمین می توانند خطر جدی برای جان و مال انسانها به دنبال داشته باشند. در این میان رویداد زلزله در طول تاریخ آثار غیر قابل جبرانی را به همراه داشته است. خوشبختانه در حال حاضر با توجه به پیشرفت های علم مهندسی زلزله، در صورت به كارگیری اصول و ضوابط پیشگیری، خسارات ناشی از زلزله می تواند به حداقل ممكن برسد.

تهران بزرگ كه در دامنه جنوبی رشته كوه های البرز قرار گرفته، عموما بر روی رسوبات آبرفتی عهد حاضر بنا شده است كه با وجود گسل های فعال در این ناحیه، این شهر، مانند اكثر شهرهای كشور در خطر جدی وقوع زمین لرزه قرار گرفته است، تهران با خطر نسبی بسیار زیاد زلزله مشخص شده است.

زمین لرزه، از آزاد شدن ناگهانی انرژی انباشته شده در سنگهای پوسته زمین ایجاد می شود. این آزاد شدن انرژی به صورت امواج زلزله آغاز و باعث لرزش سطح زمین می گردد. قرار گرفتن ایران در بخشی از كمربند كوهزایی آلپ- هیمالیا، یكی از جوانترین نواحی كوهزایی جهان محسوب می شود، باعث شده است كه فلات ایران از لحاظ لرزه خیزی بسیار فعال بوده، و به علت عدم ساخت وسازهای مناسب هراز چندگاهی هزاران نفر با رویداد زمین لرزه های ویرانگر به كام نیستی بروند.

تجربه ثابت نموده است كه روشهای پیشگیری و آمادگی نقش موثری در كاهش خسارت ناشی از زلزله دارد. یكی از محورهای مهم برای محقق نمودن روشهای پیشگیری و آمادگی در به حداقل رساندن خسارات ناشی از زلزله، آشنایی همگانی با زلزله است.

 بی تردید شناخت پدیده زلزله و ارائه الگوهای مناسب برای آمادگی و مقابله جمعی و فردی از قبل، در هنگام و بعد از زلزله می تواند از آثار مخرب آنها بكاهد.

چكیده:

در این گزارش مراحل اجرای یك پروژه ساختمانی از ابتدا كه به صورت زمین می باشد را تشریح و توضیح داده است. اجرای گود برداری در زمین های مختلف را و چگونگی انجام این گودبرداری را شرح داده است. سپس بعد از گودبرداری نحوه قالب بندی فوند اسیون نگهداری خاك های اطراف گود و قالب بندی اطراف گود و نحوه قالب و اقسام قالب بندی را توضیح داده است. سپس به سراغ ریختن بتن و تركیبات بتن كه از چه چیزهایی تشكیل شده است و نحوه اجرای بتن مگر و بتن اصلی فوند اسیون را به طور كامل و طرح اختلاط بتن و جزئیات یافتن میلگرد در فوند اسیون و شرح میلگردهای مختلف از جمله روش پیشگیری از زنگ زدگی و نگهداری آن و شرح چاله آسانسور و نحوه استقرار آن در ساختمان و جزئیات نصب اسكلت آسانسور بر روی چاله آسانسور و همچنین نحوه اتصال ستون های ساختمان به بتن فونداسیون به صورت كامل شرح داده شده است و جوشكاری در ساختمان و نحوه جوش و به كار بردن الكترودهای مختلف در اجرای جوش اسكلت نیز به صورت كامل و مبسوط شرح داده شده است.

مكان كارآموزی:

ساختمان دفتر مركزی خیریه فاطمه زهرا(س) واقع در سید خندان خیابان شهید كلور پلاك 12 كه نقشه ها و مدارك اخذ پروانه از شهرداری تهران منطقه 4 اخذ گردیده است واقع در زمین به مساحت 77 متر مربع كه در هر طبقه 100% بنا داده شده است در 6 طبقه كلا بالغ بر 462 متر مربع كه شامل یك طبقه زیر زمین جهت انباری تاسیسات در نظر گرفته شده است. همچنین همكف برای استفاده از پاركینگ در نظر گرفته شده است كه دو واحد پاركینگ جایگزین می شود و 4 طبقه روی پاركینگ برای استفاده از مكان اداری و دفتر مراجعه مردم نیز ایجاد گردیده است. ساختمان با فوند اسیون بتنی و بتن درجا ایجاد گردیده و سازه ساختمان از جنس فلز به صورت شرق و غرب از سیستم گیردار و از شمال و جنوب سیستم بادبند ساختمان را در مقابل بارهای جانبی محافظت می كند سقف ها تیرچه و بلوك و دیواره ها خارجی از سفال 20cm و داخلی از سفال 10cm می باشد. نما كار از آلومینیوم و كف ها و دیوار راه پله ها از سنگ صلصالی ایجاد گردیده است. در شركت ساختمانی سایت ساخت و ساز و نگهداری و تولید ساختمان های مسكونی و آموزشی كه می توان از ساختمان های مسكونی در منطقه 4 شهرداری واقع در تهران پارس و مدرسه طوبی منطقه 12 شهرداری واقع در میدان شهدا خیابان عظیم زاد خان نام برد.

معرفی شركت:

شركت سایت: شركت ساختمانی و تاسیساتی سایت در سال 1362 با تركیبی از مهندسین عمران و تاسیسات و معماری با هدف به كارگیری و هماهنگی تجربه و تخصص در امكانات اجرایی و مشاركت در پیشبرد اهداف اقتصادی كشور عزیزمان شكل گرفته است و هم اكنون نیز با اجرای پروژه های مسكونی= آموزشی= درمانی و از جمله مذهبی و با توكل به خداوند متعال نیز خدمات قابل توجه ای به جامعه اسلامی نیز انجام داده است. با توجه به نیاز كشور نسبت به اماكن مسكونی و آموزشی سرلوحه فعالیت شركت نیز به این دو نوع می باشد و ساخت سازه ها بر اساس مقررات ملی ساختمان و دستورالعمل هایی كه از سوی شهرداری تهران ابلاغ می گردد و برای نگه داری و توسعه محیط زیست كماكان تحت نظر شهرداری تهران به كار خود ادامه می دهد و از نظر كیفی دقیقا بر اساس مواد و مصالح درجه 1 كه در بازار موجود می باشد از بهترین مصالح موجود بهره برداری می گردد

جهت دریافت فایل کامل اجرای ساختمان فلزی-كارهای عمومی ساختمان لطفا آن را خریداری نمایید

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

برچسب ها : اجرای ساختمان فلزیكارهای عمومی ساختمان , پروژه , اجرای ساختما , اجرای ساختمان فلزی , , دو طرف خمشی , یك طرف بادبند، یك طرف خمش , ستونهای كوتاه , مكان مهاربندها(بادبندها) , انواع مهاربندها , باگذاری , استاتیكی , دینامیكی , بازدیدها , سازه نگهبان , فوند اسیون , مهاربندها , اتصالات , تقسیم بندی ساختمانها از نظر اسكلت , 2 طرف بادبندی , دو طرف خمشی , , كاره

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر