امروز: سه شنبه 29 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت-Lightning arrester-برقگیر و اصول و ساختار آن

پاورپوینت-Lightning arrester-برقگیر و اصول و ساختار آن دسته: برق ، الکترونیک و مخابرات
بازدید: 58 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 2956 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 63

این پاورپوینت در مورد برقگیر و اصول و ساختار آن در 63 اسلاید می باشد

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

پاورپوینت-Lightning arrester-برقگیر و اصول و ساختار آن

برقگیرچیست؟

برقگیر وسیله ای است كه

به منظور حفاظت در مقابل

اضافه ولتاژهای گذرا و

تخلیه اضافه ولتاژهای موجی

ظاهر شده در هادی های

خطوط و پست های فشار قوی

بكار می رود.

•تشابه بین آذرخش و جرقه الکتریکی در همان اوایل قرن هجدهم مورد توجه قرار گرفت. تصور می‌شد که ابری طوفانی بار الکتریکی زیادی حمل می‌کنند، و آذرخش جرقه غول آسایی است که فقط از نظر اندازه با جرقه بین الکترودهای ماشین ویمچورست متفاوت است. این مطلب را مثلاً لومونوسوف (M. V. Lomonosov) فیزیکدان و شیمیدان روسی که الکتریسته جو را همراه با مسائل علمی دیگر مطالعه کرد، خاطر نشان نمود. این مطلب با آزمایشهایی که لومونوسوف در سالهای 1752 و 1753 و فرانکلین (B. Franklin) پژوهشگر آمریکایی بطور مستقل انجام دادند، تأیید شده است. 
ماشین تندر لومونوسوف
•لومونوسوف یک ماشین تندر ساخت. خازنی که در آزمایشگاه او نصب شده بود و با سیمی که انتهایش از اتاق خارج و بر تیرک بلند بالا برده شده بود، با الکتریسته جو باردار می شد. در مدت طوفانهای تندری ، با لمس کردن خازن می شد جرقه را از آن خارج کرد. 
•برقگیر از وسایل ایمنی می‏باشد كه برای هدایت موجهای ولتاژ ضربه‏ای به زمین و جلوگیری از ورود آنها به ایستگاههای انتقال و توزیع نیرو بكار می‏رود و معمولاً در انتهای خط انتقال و در ورودی ترانسها نصب می‏شود. ولتاژ شكست الكتریكی یك برقگیر بایستی كمتر از ولتاژ شكست الكتریكی ایزولاسیون لایه تجهیزات نصب شده در پست باشد.
جهت دریافت فایل کامل لطفا آن را خریداری نمایید

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : برقگیر و اصول و ساختار آن , برقگیر , پاورپوینتLightning arresterبرقگیر و اصول و ساختار آن , پاورپوینتLightning arresterبرقگیر و اصول و ساختار آن , صاعقه گیر , برق , رعدگیر ساختمان , برقگیر ساختمان , Lightning arrester , برقگیر میله ای یا شاخه ای , برقگیر لوله ای , برقگیر سیلیكونی , برقگیر نوع اكسید فلزی , برقگیر پلیمری , برقگیر سرامیكی , برقگیر سوپاپی , برقگیر ق

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر