امروز: سه شنبه 1 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

بررسی انواع مانیتورها

بررسی انواع مانیتورها دسته: برق ، الکترونیک و مخابرات
بازدید: 44 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 339 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 33

مانیتور، مهمترین وسیله خروجی است كه از طریق آن، كامپیوتر با شما صحبت میكند این مکالمه، همواره یک طرفه است و مانیتور، دستگاهی ناشنوا است که نمیتواند

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

بررسی انواع مانیتورها

مقدمه:

مانیتور، مهمترین وسیله خروجی است كه از طریق آن، كامپیوتر با شما صحبت میكند. این مکالمه، همواره یک طرفه است و مانیتور، دستگاهی ناشنوا است که نمیتواند.

مانیتور (Monitor)

وسیله ای شبیه تلوِیزیون در اندازه های مختلف ولی با حساسیت خاصی جهت نمایش داده ها و تصویر ( بر مقیاس پیكسل یا dpi). این وسیله در قسمت عقب داری دو سیم رابط میباشد كه یكی از آنها(متصل و ثابت مخصوص انتقال داده ها است) به پرتی (درگاه ورودی)  كه در پشت Case(جعبه كامپیوتر) تعبیه شده است متصل میشود و دیگری كه سیم برق می باشد به قسمتی  كه در   پشت Case مخصوص آن و در كنار سیم برق خود دستگاه است وصل شود. در قسمت جلو و زیر صفحه نمایش كلید روشن و خاموش قرار دارد (سعی كنید كه همیشه به حالت روشن باشد و مانیتور نیز همزمان با روشن شدن كامپیوتر روشن شود) و در سمت چپ یا پایینی مانیتور دكمه های تنظیم كیفیت نمایش، بزرگی، كوچكی و رنگ صفحه نمایش تصویر قرار دارد.

انواع مانیتورها

اساس كار مانیتورهای LCD :

اساساً سه تكنولوژی كریستال مایع در مانیتورهای LCD استفاده شده است كه عبارتند از TN+film , IPS ,MVA مهم نیست كه از كدام تكنولوژی استفاده شود همه آنها از یك اساس پیروی می كنند.

یك یا چند لامپ نئون روشنایی صفحه را تأمین می كنند برای مدلهای ارزانتر یك لامپ نئون استفاده شده است اما در مدلهای گرانتر ممكن است تا چهار لامپ یا حتی بیشتر پیدا كنید.

تعداد لامپهای نئون تأثیری در كیفیت تصویر ندارند. در عوض لامپ لامپ دوم به عنوان یك پشتیبان عمل می كند اگر برای لامپ اول مشكلی پیش بیاید. در واقع عمر مفید مانیتور افزایش می یابد از آنجا كه یك لامپ نئون معمولاً 50000 ساعت كار میكند در حالیكه وسایل  الكترونیكی 100000 تا 150000 ساعت كار می كنند.

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

برچسب ها : مانیتور و انواع انمانیتور , , بررسی انواع مانیتورها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر