امروز: جمعه 28 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت-طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ

پاورپوینت-طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ دسته: مکانیک
بازدید: 25 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 216 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 45

این پاورپوینت در مورد طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ در 45 اسلاید زیبا آمده است

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

 طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ

  بیشتر پیشرفتهائی كه در زمینة صنایع و مهندسی صنایع در جهان صورت گرفته و یا می گیرد كه جزو لاینفك قرن حاضر می باشند بدون وجود برینگ ها كه تا حد زیادی بر نیروی اصطكاك موجود در تمامی ماشین آلات و صنایع ماشین سازی و الكتریكی و خانگی و در صنایع خودروسازی غلبه می كند ، امكان پذیر نبوده و با پیشرفت روز افزون در صنایع ماشین سازی و خودروسازی روز بروز بر اهمیت وجود برینگ ها افزوده می شود .

   ازنظرتاریخی زمان اختراع برینگ ها بطور دقیق مشخص نیست اما با وجود كشفیات و شواهد تاریخی می توان گفت كه ساخت برینگ به دوران روم باستان بر می گردد كه پیشروان صنعت برینگ در آن زمان زندگی می كرده اند ، زیرا هنگامی كه در سال 1928 دریاچة "نمی " (Nemi) خشك شد بر روی یكی از دو كشتی پاروئی كه از زمان امپراطور بزرگ روم كالیگولا باقی مانده بود بلبرینگی یافت شد كه تكیه گاههای آن از چوب ساخته شده بود و دارای ساچمه های برنزی بود ، كه از نظر شكل نیز شبیه بلبرینگ های امروزی بوده است . احتمالاً این بلبرینگ در زیر مجسمة بسیار بزرگی برای حمل و یا چرخش آن قرار داده شده بود .

      1500  سال بعد لئوناردو داوینچی فیلسوف و ریاضیدان ایتالیائی در دوران حیات خود محاسباتی بر روی یاتاقانهای غلطشی انجام داد كه بر حسب آن محاسبات بلبرینگ بصورت ابتدائی ساخته شد و می توان گفت كه تا حدود اواخر قرن نوزدهم و تا زمان اختراع دوچرخه و چرخ خیاطی ، ماشین بخار ، ماشین آلات نساجی و غیره اقدامات چندانی در تكمیل و ساخت برینگ ها صورت نگرفته بود .

   در اواخر قرن نوزدهم با گسترش صنعت دوچرخه سازی اولین تقاضا برای یاتاقانهای بدون اصطكاك بود لذا در همین عرصه كارخانه هائی درانگلستان و آلمان شروع به ساختن ساچمه های فولادی كردند كه تقریباً در همین زمان نیز بلبرینگ به نسبت خیلی كم برای كارهای مهندسی در امریكا ساخته می شد . با اینكه دانش بشر در زمینة برینگ ها در سطح ابتدائی بود اما نیاز به وجود اجسامی كه بتواند خصوصیات مربوطه را داشته باشند و به مقدار بسیار زیادی بر نیروی اصطكاك فائق آید بیشتر احساس می شد . بعدها دانشمندی بنام Robert stribeck تحقیقات اساسی در مورد مهندسی برینگ انجام داد در همین زمان بود كه گسترش صنعت اتومبیل سازی بهترین زمینة تقاضا برای این محصول بود . بنابراین در عرض ده سال یعنی از سال 1902 الی 1912 بیش از هفت نوع برینگ كه امروزه نیز مورد استفاده قرار میگیرد ساخته شد .

   با ایجاد تحول اساسی در تكنولوژی طی سده های نوزدهم و بیستم به جهت گسترش نیازهای بشری و پیشرفت سریع تكنولوژی در عرصه های صنایع ماشین های ابزار و افزار ، صنایع خودروسازی ، وسایل خانگی ، سازه های فضائی و بسیاری از صنایع دیگر این محصول نیز روزبروز تكامل یافته تر شد . چرا كه این محصول رابطة تنگاتنگی با كارآئی دستگاهها و خودروهای ساخته شده و ارتباط قریبی با ارتقاء سطح تكنولوژی بشری دارد .

   البته تولید برینگ ها بصورت انبوه ، مدرن و استاندارد به سال 1907 بر می گردد.    

در این سال مهندسی در یك كارخانه نساجی به سبب بروز مشكلاتی كه از شكستن برینگها در اثر خمش شفت متوجه خط تولید می شد به فكر ساخت برینگی افتاد كه بتواند خود را با خمش شفت مطابقت  دهد كه این شخص Dr. Sven Wingquist دكتر سوان وینكوئیست بنیانگذار شركت –- بلبـرینـگ  SKF  سوئـد بوده  كه به اخـتراع بلبرینـگ های خود تنـظیم  دســت یافـت     Self aligning ball bearing . امروزه برینگها در انواع متنوع و مختلف در ابعاد بسیار وسیعی در سراسر دنیا توسط شركتهای SKF تولید می شود .

   تضمین كیفیت و كارآئی مناسب برینگها تحت دورها و شرایط پیچیدة بارهای اعمال شده و شرایط استثنائی نظیر كار در درجه حرارتهای بحرانی ، خلاء و محیطهای خورنده و غیره از دلائل عمده ای است كه تأكید بر گسترش دامنة مطالعات و تحقیقات و پیشرفت روز افزون در تكنولوژی ساخت برینگها در این عرصه از صنعت را دارد .

شركت بلبرینگ ایران         

      شركت بلبرینگ ایران (IBC ) در بیست و پنچم سپتامبر 1969 با مشاركت جهانی SKF سوئد تأسیس شده است . این شركت ، بلبرینگ و رولر برینگ های مخروطی را بر اساس مشخصات ارائه شده ISO ( سازمان استاندارد جهانی ) تولید می كند .

  كارخانه مدرن شركت درشهرتبریزواقع شده وبالغ بر 3/6 میلیون عدد از بلبرینگ ورولر برینگ مخروطی و همچنین بالغ بر 12 میلیون عدد انواع ساچمه در سایزهای مختلف تولید می كند .

  این كارخانه با پیشرفته ترین تكنیكهای تولید ،با بهترین مشخصات كیفی و نظام كنترل كتفی بسیار قوی و دقیق تجهیز شده است و تمام تولیدات آن و دقت چرخشی برینگهای IBO مطابق استانداردهای بسیار بالاست .

  بلبرینگهای شیار عمیق یك ردیفه یكی از برینگهائی است كه بطور بسیار وسیعی در صنایع اتومبیل ، تجهیزات صنعتی ، ماشینهای ابزار و لوازم خانگی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . به خاطر آنها ، این نوع از برینگها قادر به تحمل بارهای محوری در دوجهت تحت چرخش بسیار زیاد هستند .

  قابلیت تحمل بارهای شعاعی و دارا بودن این خصوصیت مطلوب بعنوان یك مشخصه بسیار برجسته برای چنین برینگ هائی تلقی می شود .

  عمده ترین فعالیت شركت بلبرینگ ایران تولید بلبرینگهای شیار عمیق بوده كه بطور بسیار وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد تایپهای سری 62و63 می باشد .

  محصولات تمام شده بصورت موارد زیر تجهیز می شوند :

  Z- در پوش فلزی (در پوش غیر پلاستیكی) در یك طرف برینگ .

  2Z- در پوش فلزی Zدر دو طرف برینگ .

  RS – در پوش پلاستیكی از پلاستیك مصنوعی از پلی ارتین در یك طرف برینگ .

  2RS – در پوش پلاستیكی RS در دو طرف برینگ .

   N- شیار رینگ فنری در قسمت بیرونی سطح رینگ خارجی .                                 

  NR- مانند N اما با رینگ فنری .

  ZN- درپوش فلزی در یك برینگ و شیار رینگ فنری در رینگ بیرونی برینگ در طرف دیگر .

  ZNR – مانند ZN اما با رینگ فنری .

  IBO شركت بلبرینگ ایران تولید كنندة رولر برینگهای مخروطی در اندازه های اینچی می باشد . برای این منظور بهترین عمل كردچنین رولر برینگها ، آنها بطور ویژه برای چرخهای اتومبیلها ساخته می شوند . برای این منظور بهترین و مناسب ترین كار در طراحی درونی و تولید آنها انجام می یابد . خصوصیات برجسته از طریق كاربرد آنها با ملاحظة مشخصات آنها بطور خلاصه بشرح زیر می باشد :

* افزایش در قابلیت تحمل میزان بارهای محوری و شعاعی با در نظر گرفتن كاربردهای ویژه .

 *افزایش در میزان تحمل بارهای دینامیكی و استاتیكی .

* اصطكاك بسیار كم و كاهش در سائیدگی و دمای عملیات .

* این نوع از رولر برینگ ها بر طبق تلرانسهای نرمال استاندارد تولید می شوند .

   شركت بلبرینگ ایران IBC تولید كنندة انواع مختلفی از ساچمه های فولادی از آلیاژ كربن و كروم بسیار بالا SAE 52100 مطابق با سیستم DIN 100 cr6 

مواد اولیه بصورت سیمهای كلافی نورد سرد انتخاب می شود پس از عبور از نورد سرد و عملیات ویژه و مختلف ساچمه ها اینجا تولید می شوند بخاطر اینكه عملیات اولیة خود را در پروسه های تولید كه بعنوان ساچمه های نیمه تمام تولید شده بودند ، كامل كنند .

   علاوه بر این ساچمه های فولادی در كوره های مخصوص بطور مداوم حرارت داده می شوند كه تحت پروسة كنترول ویژه ای برای دست یابی به ساختار درونی مناسب و همگن قرار بگیرند .

در این محل از تولید ،میزان مشخصی ساچمه ها به3 HRC  62+ می رسند .

نهایتاً ساچمه ها از مراحل متوالی ، سنگزنی سخت ، پولیشكاری ، پرداخت نهائی عبور داده میشوند تا اندازة نهائی بدست آمده و سطوح مطلوب بطور تمام و كمال بدست آید .

   بكار گیری و اعمال روشهای كنترل كیفی دقیق همچون وسیله اندازه گیری میكروسكوپی ، دقت ابعادی ، صافی سطح ، قسمتهای صوتی و لرزشی ، چرخش در RPM 1800 ، متالوگرافی آزمایش تحمل بار در هر سیكل تولید ، انجام می شود ، این عملیات حاكی از اطمینان از بهترین كیفیت ساچمه-- ها با بهترین نتایج ، لازمة اعمال چنین عملیات مختلف و پیچیده ای را می نماید .

  IBC شركت بلبرینگ ایران همچنین تولید كنندة بلبرینگ های شیار عمق مخصوص در تلرانسهای نرمال برای صنعت اتومبیل سازی می باشد .

 برای چرخش فعالیتهای تولیدی IBC، ساخت چنین نوع بلبرینگها ،بهترین معرف برای شناسائی هویت اصلی كارخانه می باشد بخاطر دارابودن طراحی مخصوص و كیفیت بسیار بالای آنها .

  بكار گیری تجهیزات اندازه گیری بسیار دقیق و پیشرفته ، برای اندازه گیری و آنالیز خصوصیات برجستة بلبرینگها ، از اهداف بسیار عمده و مهم تضمین كیفیت IBC می باشد ، كه حاكی ا

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : طراحی و ساخت بلبرینگ و رولر , برینگ , بلبرینگ رولر , برینگ ساچمه , طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ , ساخت بلبرینگ , ساخت رولربرینگ , طراحی و ساخت بلبرینگ

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر