X
تبلیغات
امروز: پنجشنبه 25 مرداد 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

شهرسازی

شهرسازی دسته: معماری
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 3092 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

در طرح جامع شهر گرگان، این شهر به سه ناحیه، 24 واحد شهری و به همین مساحت به اجزاء كوچكتری تقسیم گردید در طرح تفصیلی با رعایت كلیات این تقسیم‌بندی، با توجه به وضع شهر و تغییرات ناشی از چند سال اخیر این نواحی و زیرنواحی از نظر جمعیتی و مساحت كاربری‌های لازم مورد محاسبه و طراحی مجدد قرار گرفته است مساله مهمی كه مدنظر بوده، استفاده از اراضی بایر داخل

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

شهرسازی 

كلیات طرح تفصیلی

مقدمه

در طرح جامع شهر گرگان، این شهر به سه ناحیه، 24 واحد شهری و به همین مساحت به اجزاء كوچكتری تقسیم گردید. در طرح تفصیلی با رعایت كلیات این تقسیم‌بندی، با توجه به وضع شهر و تغییرات ناشی از چند سال اخیر این نواحی و زیرنواحی از نظر جمعیتی و مساحت كاربری‌های لازم مورد محاسبه و طراحی مجدد قرار گرفته است. مساله مهمی كه مدنظر بوده، استفاده از اراضی بایر داخل شهری، عدم تخریب در اثر ایجاد یا تعویض معابر، حداكثر استفاده از معابر و كاربری‌های موجود (غیرمسكونی) است. تفاوت در تراكم‌ها و كابری‌ها و وجود شبكه‌های زیربنایی موجود، تفاوت‌هایی در مساحت واحدهای شهری گردیده است. این امر تا آنجا كه به توزیع خدمات در حد قابل قبول و دسترسی شهروندان به این خدمات صدمه چندانی وارد نساخته باشد، در طرح پیش‌بینی شده است.

ویژگی‌های نواحی و واحدها شهری در طرح تفصیلی

همانطوری كه قبلاً اشاره شد، در طرح تفصیلی گرگان سعی بر آن بوده كه شبكه معابر در وضع موجود كمتر دچار تغییرات گردد و هرچه ممكن است تخریب كمتری در بافت مسكونی به وجود آید. برای بررسی دقیق‌تر این تغییرات، نواحی سه‌گانه و واحدهای شهری كه تعداد آن 24 واحد است، مورد طراحی و بررسی تفصیلی قرار گرفته است. ناحیه 1 در غرب شهر و شامل 7 واحد شهری است. ناحیه شرقی شامل 9 واحد شهری است و بخش جنوبی كه به صورت دنباله‌ای از شهر است، دارای 8 واحد می‌باشد.

در طرح تفصیلی نواحی سه‌گانه هر كدام به واحدهای شهری كه تقسیمات كوچكتری است و حدود14000 نفر جمعیت را پوشش می‌دهد، تقسیم شده‌اند. ناحیه 1 به 7 واحد شهری، ناحیه 2 به 9 و ناحیه 3 به 8 واحد شهری تقسیم گردیده و تراكم خالص 270نفر در هكتار درنظر گرفته شده است. این نواحی دارای مراكز ناحیه‌ای خاص به خود بوده و واحدهای شهری نیز دارای مراكز شهری رده پایین‌تر می‌باشند.

چكیده مطالعات جغرافیایی و اقلیمی

شهر گرگان با مساحت 2600 هكتار، درارتفاع متوسط 155 متر از سطح دریا و در 54 درجه طول شرقی و 36 درجه عرض شمالی و در دامنه شمالی البرز واقع شده است.

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

برچسب ها : پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , شهرسازی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر