امروز: سه شنبه 1 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

طراحی ساختمان

طراحی ساختمان دسته: عمران
بازدید: 22 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 4201 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 60

در تحلیل در ادامه مبحث استاتیكی برای محاسبه مقادیر N V M داخلی قطعاتی بارگذاری شده است و همچنین محاسبه عكس‌العمل‌های بوجود آمده ناشی از این بارگذاری‌هاست انواع عكس‌العمل‌های موجود كه در ساختمان‌ها وجود دارد، به اشكال زیر مدل می‌شود

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

طراحی ساختمان

بارگذاری            \    تحلیل          \               طراحی

بارگذاری:

انواع بار عبارتند از:

  1. بار مرده         D
  2. بار زنده         L
  3. زلزله             E
  4. باد               W
  5. خاك            S

تحلیل:

كه نیروهای تكیه‌گاهی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در تحلیل در ادامه مبحث استاتیكی برای محاسبه مقادیر N, V, M داخلی قطعاتی بارگذاری شده است و همچنین محاسبه عكس‌العمل‌های بوجود آمده ناشی از این بارگذاری‌هاست. انواع عكس‌العمل‌های موجود كه در ساختمان‌ها وجود دارد، به اشكال زیر مدل می‌شود.

شرایط تعادل

1. صفحه:           

2. فضا:

نكته: سازه‌ای كه حركت كرده و در آن معادلات تحت تاثیر قرار گیرد، دیگر یك سازه متعادل نیست و به آن یك سازه دینامیكی می‌گویند. اتفاقی مانند:

ناپایداری محسوب نمی‌شود، چون سازه میل به برگشت به حالت اولیه دارد.

نكته: هر نوع حركتی كه سازه نتواند آن را جذب نماید و مجدداً خود را به حال اولیه برگرداند، پایداری سازه‌ای نام دارد. به عنوان مثال، تا زمانی كه بر اساس قانون هوك به حالت اولیه برمی‌گردد، هر نوع حركتی در آن پایدار محسوب می‌شود.

نكته: فنر تنها در راستای K مربوط به مقاومت یك مولفه‌ای دارد، استفاده از فنر در مدل‌های اتصالی ساختمانی كاربرد آنچننی ندارد، در محدوده دینامیك غیرخطی در محل تسلیم شدن گره‌ها كاربرد دارد.

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

برچسب ها : پروژه , پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , طراحی ساختمان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر