X
تبلیغات
امروز: سه شنبه 23 مرداد 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

طراحی و چاپ دیجیتال و مالتی مدیا

طراحی و چاپ دیجیتال و مالتی مدیا دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 6657 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 56

همانطور که در بالا توضیح داده شد کار گرفتن سفارشات به عهده گروه بازار یاب است این گروه به شرکت ها و موسسات مختلف سرکشی کرده و خدمات دفتر را برای آنها توضیح داده و توانایی های دفتر را نیز توضیح می دهند و سپس با قبول سفارش از طرف مشتری برای عقد قرارداد خدمت مدیر موسسه آقای امین صدری می رسد پس از عقد قرار داد کار شروع می شود ابتدا کار در اختیار

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

«فهرست مطالب»

فصل اول : آشنایی کلی با مکان کارآموزی ................................................................................................................ 6

      شرح مختصری از فرایند تولید ..................................................................................................................................... 7

فصل دوم : ارزیابی بخش های مرتبط با رشته کامپیوتر ............................................................................ 8

    بررسی شرح وظایف .................................................................................................................................. 8

فصل سوم : آزمون آموخته ها و نتایج و پیشنهادات ............................................................................................. 9

     انواع دستگاه های چاپ و زیراکس ............................................................................................................................. 9

     آشنایی با نرم افزار فلش ...........................................................................................................................  34 

فصل اول : آشنایی کلی با مکان کارآموزی

دفتر فنی صدرا واقع در شهر اصفهان می باشد . این دفتر فعالیت خود را در ضمینه طراحی و چاپ از سال 1383 آغاز نموده که در این سالها نام خوبی از خود به جای گذاشته است.

این با مدیریت  اداره می شود که از تجربه کافی در این ضمینه برخودار است . کارمندان این شرکت تحت چهار عنوان با این مجموعه همکاری می کنند .

1-    گروه گرافیست : این گروه کار طراحی را به عهده دارند . این گروه از مهارت کافی در نرم افزار های گرافیکی مانند فتوشاپ و کرل و ... برخوردارند . طرح های سفارشی را در این نرم افزار ها با سلیقه و زیبایی هر چه بهتر پیاده سازی می کنند .

2-    گروه فنی و خدماتی : این گروه کار با دستگاه های چاپ و زیراکس و ... را عهده دارند. این گروه طرح ها طراحی شده توسط گرافیست را برای چاپ آماده کرده و طرح ها را از نظر اندازه ، رنگ ، نوع کاغذ و ... آماده می سازند و به دستگاه چاپ می دهند. این گروه اطلاعات کافی در زمینه دستگاه های چاپ دیجیتال و زیراکس و ... را دارند و مهارت استفاده از این دستگاه ها را دارا می باشند .

3-    گروه برنامه نویس مالتی مدیا: چون این دفتر در زمینه مالتی مدیا نیز فعالیت دارد نیاز به برنامه نویسان مالتی مدیا دارد، این افراد باید به نرم افزار های ساخت چند رسانه ای تسلط کافی داشته باشند و بتوانند برنامه های چند رسانه ای تولید کنند . از جمله نرم افزار هایی که در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد نرم افزار فلش می باشد . این نرم افزار قدرت زیادی در ساخت چند رسانه ای و انیمیشن و طراحی سایت را دارا می باشد . کارمندان این بخش عمدتا با نرم افزار فلش کار می کنند و در کنار این نرم افزار نرم افزار های بسیار قوی دیگری در این زمینه وجود دارد مانند دایرکتور ،  مالتی مدیا بیلدر ، اتو پلی و ... که با این نرم افزار ها نیز آشنایی کافی را دارا می باشند .

4-    گروه بازار یاب: در هر شرکت تولیدی برای آشنا سازی مشتریان با محصولات تولیدی و فعالیت ها و مهارت های شرکت احتیاج به گروهی دارد که این کار را انجام دهند. این دفتر نیز دارای کادر بازار یاب است که محصولات و مهارت های فنی شرکت را به مشتریان نمایش داده تا بتواند سفارش کار بگیرد و برای شرکت ایجاد سود آوری کند.

شرح مختصری از فرایند تولید این شرکت:

همانطور که در بالا توضیح داده شد کار گرفتن سفارشات به عهده گروه بازار یاب است . این گروه به شرکت ها و موسسات مختلف سرکشی کرده و خدمات دفتر را برای آنها توضیح داده و توانایی های دفتر را نیز توضیح می دهند و سپس با قبول سفارش از طرف مشتری برای عقد قرارداد خدمت مدیر موسسه آقای امین صدری می رسد. پس از عقد قرار داد کار شروع می شود .

ابتدا کار در اختیار گروه گرافیست قرار می گیرد این گروه با توجه به نوع فعالیت مشتری ، نوع سفارش کار و خواسته های مشتری طرح را در نرم افزار پیاده سازی می کند و با فرمت هاو اندازه  استاندارد به بخش فنی تحویل می دهد . بخش فنی پس از بررسی طرح و خواسته های مشتری تنظیمات دستگاه را انجام می دهد و تصویر را به چاپ می رساند . بدین ترتیب نمونه اولیه طرح آماده می شود .

پس از کامل شدن نمونه اولیه ، آن را به مشتری ارائه می دهند و مشتری نظرات نهایی خود را ارائه می دهد و پس از تامین نظرات نهایی مشتری طرح را می پذیرد و به تعداد مورد قرار داد چاپ و تحویل مشتری می گردد .

این روند شرح مختصری از فرایند یک محصول طراحی و چاپ است.

روند بالا در ساخت برنامه های مالتی مدیا پس از عقد قرارداد ، کار برای طراحی منو های نرم افزار و طراحی قسمت های گرافیکی تحویل گرافیست داده می شود و گرافیست محصولات گرافیکی خود را در قالب های استاندارد به برنامه نویس مالتی مدیا تحویل می دهد . گروه مالتی مدیا ابتدا سناریو کار را تهیه می کنند و پس از تقسیم کار بین اعضا گروه ، قسمت های مختلف توسط کارگردان جمع آوری و گردآوری می شود و نسخه آزمایشی را تولید می کنند و آماده نظرات نهایی مشتری می شوند.

لازم به ذکر است در طراحی نرم افزار های مالتی مدیا لازم است که اطلاعات مورد نظر مشتری که قصد دارد آنها را معرفی کند باید در اختیار این موسسه قرار دهد این اطلاعات ممکن است شامل : متن معرفی محصولات مشتری و نوع فعالیت آن ، تصویر از نمونه کار مشتری ، نمونه ای از یک کار اجرایی مشتری و ... غیره باشد که وجودشان در نرم افزار مالتی مدیا برای مشتری اهمیت بسیاری دارد .

فصل دوم : ارزیابی بخش های مرتبط با رشته کامپیوتر

از آنجایی که تمامی مراحل کار طراحی و چاپ در این موسسه توسط کامپیوتر و نرم افزار انجام می شود و تقریبا در تمامی مراحل فرایند تولید محصول با کامپیوتر و نرم افزار سر و کار دارد با رشته اینجانب کاملا در ارتباط است . من این محل را برای انجام دوره کارآموزی انتخاب کردم .

بررسی شرح وظایف

وظایف من در این شرکت انجام خدمات فنی و چاپ بود و کمک به گروه برنامه نویسی مالتی مدیا ،

کار با انواع دستگاه های چاپ و آشنایی با مشخصات آنها از وظایف من در این مجموعه بوده است که باعث کسب بسیار تجربه شده که حاصل آنها را در فصل بعدی آورده ام .

کار با نرم افزار فلش و کمک به بخش مالتی مدیای شرکت از دیگر وظایف من در این مجموعه بوده که نتایج حاصل از آموخته های خود را در فصل بعدی کاملا توضیح داده ام.

فصل سوم : آزمون آموخته ها و نتایج و پیشنهادات

از آنجایی قسمتی از وظایف تعریف شده برای من کار با انواع دستگاه های چاپ بوده حاصل بررسی و نتایج دانسته های خود در این زمینه را شرح می دهم .

انواع دستگاه های چاپ و زیراکس :

دستگاه زیراکس مدل CanonGP605

کارائی سیستم به این صورت است که :

1-    کپی های یک رو و دوروی سیاه و سفید را انجام می دهد.

2-    گرفتن پرینت های سیاه و سفید لیزری است از طریق کامپیوتر

3-    گرفتن کپی های کتاب و جزوات دانشجویی

4-    تکرار کردن کپی ها به طور مثال از 1 تا 8 به اندازه های مختلف

5-    گرفتن کپی ترانس پرانت

6-     گرفتن کپی های کالت به اندازه  و  

7-    گرفتن کپی آینه

8-     تا و منگنه زدن جزوات

سرعت چاپ 60 کپی در یک دقیقه

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

برچسب ها : پروژه , پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , طراحی و چاپ دیجیتال و مالتی مدیا

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر