امروز: چهارشنبه 26 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

طرح هادی روستای شیرعلی آباد

طرح هادی روستای شیرعلی آباد دسته: جغرافیا
بازدید: 24 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 15695 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 55

b موقعیت نسبی موقعیت نسبی هر مكان عبارت است از ارتباط آن با سكونتگاههای اطراف و نحوه استقرار در پهنه شهرستان روستای شیرعلی‌آباد در فاصله 6 كیلومتری شمال گرگان واقع شده كه از نظر موقعیت نسبی در استان گلستان، شهرستان گرگان، بخش مركزی و دهستان انجیراب قرار دارد این روستا از سمت شمال به روستای سیستان محله با فاصله 3 كیلومتر و روستای قرنجیك با فاصل

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

طرح هادی روستای شیرعلی آباد

- پیشینه و زمینه

1-1 بررسی اجمالی موقعیت سیاسی و جغرافیایی روستا و پیشینه تاریخی آن

موقعیت جغرافیایی هر مكان را می‌توان بر حسب دو عامل موقعیت نسبی و موقعیت ریاضی مورد بررسی قرار دارد.

b موقعیت ریاضی

از نظر موقعیت ریاضی، روستای شیرعلی‌آباد در ارتفاع 110 متری از سطح آبهای آزاد جهان و 54 درجه و 22 دقیقه طول شرقی و 36 درجه و 53 دقیقه عرض شمالی واقع شده است. (فرهنگ آبادیها و مكانهای مذهبی كشور ، سال 1365)

b موقعیت نسبی

موقعیت نسبی هر مكان عبارت است از ارتباط آن با سكونتگاههای اطراف و نحوه استقرار در پهنه شهرستان.  روستای شیرعلی‌آباد در فاصله 6 كیلومتری شمال گرگان واقع شده كه از نظر موقعیت نسبی در استان گلستان، شهرستان گرگان، بخش مركزی و دهستان انجیراب قرار دارد. این روستا از سمت شمال به روستای سیستان محله با فاصله 3 كیلومتر و روستای قرنجیك با فاصله 7 كیلومتر، از شمال شرق به روستای مامایی با فاصله 2 كیلومتر، از شمال غرب به روستای قلعه محمود با فاصله 1 كیلومتر، از جنوب شرق به روستای اجابن با فاصله 5 كیلومتر و از جنوب به روستای زنگی محله با فاصله 5 كیلومتر و شهر گرگان با فاصله 6 كیلومتر محدود می‌شود. در سمت غرب و شرق روستا نیز زمینهای كشاورزی و رودخانه انجیراب (شرق) واقع شده است.

b پیشینه تاریخی

از قدمت تاریخی روستا اطلاعات مبسوطی در دست نیست، اما بر اساس گفتگویی كه با دهیار و رئیس شورای اسلامی قلعه محمود صورت گرفته، عنوان شد كه اولین فردی كه به روستا وارد شده شیرعلی نام داشته و از سیستان مهاجرت كرده بود. به همین دلیل روستا شیرعلی‌آباد نامیده شد. این روستا قدمتی 50 ساله دارد.

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

برچسب ها : طرح هادی روستای شیرعلی آباد , روژه , پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , Shirali Abad village conductor plan

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر