امروز: پنجشنبه 27 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

مدل سازی ارزیابی ریسك حسابرسی استفاده از یك مشتق دیگر بجای استفاده از مدل پایگاه دانش

مدل سازی ارزیابی ریسك حسابرسی استفاده از یك مشتق دیگر بجای استفاده از مدل پایگاه دانش دسته: حسابداری
بازدید: 27 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 42 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 46

مدل سازی ارزیابی ریسك حسابرسی استفاده از یك مشتق دیگر بجای استفاده از مدل پایگاه دانش در 46 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

مدل سازی ارزیابی ریسك حسابرسی استفاده از یك مشتق دیگر بجای استفاده از مدل پایگاه دانش

مقدمه و حركت

 این مقاله در صدد است تا مقایسه ای از كاربرد رویكردهای متفاوت مدل سازی تصمیم در یك موضوع حسابرسی ، ازجمله ارزیابی ریسك ذاتی و ریسك كنترل در خریدها، چرخة موجودی ها وحسابهای پرداختی راارائه دهد . دو مدل كمك به تصمیم ، یعنی مدل پایگاه دانش (‌مدل خبره )‌و مدل مبتنی بر روش ، برای موضوع تصمیم بكار گرفته می شوند و نتایجی كه آنها ایجاد می كنند ،مورد مقایسه قرار می گیرد .

 زمان برای تصمیم گیرندگان كمیاب است و منابع گران و پرهزینه هستند . توانایی بكارگیری كامپیوترها برای موضوعات تصمیم گیری ، مزایای بالقوة زیادی در بردارد . جایی كه مسائل ، نسبتاً خوب بنیان یافته اند ، رفع امر تصمیم گیری از تصمیم گیرندگان انسانی ، آنها را برای پذیرش و درخواست بیشتر مشاغل ، آزاد خواهد ساخت .

اجرای موفق كار مدل سازی تصمیم ، به انتخاب صحیح ابزار برای كامل نمودن این وظیفه ، بستگی دارد مقاله های قبلی از جمله (Delisione tall (1994) ,Bharadwjetal (1994) , Peters(1989) رویكرد پایگاه دانش را به عنوان روشی مناسب برای ارزیابی ریسك حسابرسی برگزیده اند ، این مقاله درصدد است بررسی نماید كه آیا این انتخاب صحیح است یا خیر .

( Weber(1997 به تمایل محققان سیستمهای اطلاعاتی اشاره می كند ، تا توجه آنها را به قدیمی ترین تكنولوژی در دسترس و خسارات رویكردهای توسعه یافته اخیر و امكان بروز زیان در صورت پشتیبانی تئوریكی از كارهایشان ، جلب كند ، بنابراین مطلوبست  تاقبل از توجه به پروژة مدل سازی تصمیم گیری ، به رویه های مدل سازی منتشر شده توجه كنیم .

ا ستفاده از كامپیوترها به طوری كلی و مدلهای مبتنی بر سیستمهای پایگاه دانش به طور اخص ، به عنوان یك بخش جدایی ناپذیر از فرآیند حسابرسی ، بیشتر معمول رایج است ، مداركی بر  این روند می توان از طریق منابع و مأخذ اكثر متنهای حسابرسی اخیر و مقاله هایی كه به طور خاص با این نكته سروكار دارند ، بدست آورد .

به عنوان مثال ، نشانة‌اخیر از میزان اهمیتی كه دانشگاه وحرفه به سیستم خبره ( مدل پایگاه دانش ) داده اند را از (1995)White می توان دریافت . این مقاله 105 سیستم حسابداری آكادمیك را در سطح ایالات متحده بررسی كرد . از این تعداد 96 درصد ، نقش هوش مصنوعی و سیستم خبره را درحسابداری و حسابرسی واحد مورد رسیدگیشان ، پنهان نمودند و 46 درصد به طور مستقیم كاربرد سیستمهای خبره را لمس كردند .

 این نوشته جات و آثار چاپی ، مزایای رویكرد پایگاه دانش در مدل سازی تصمیم را افزایش داد Wateman(1986) ، ویژگیها و مزایای زیر را به عنوان مزایای بالقوة سیستمهای خبره نسبت به افراد تصمیم گیرنده (‌تصمیم گیرندگان انسانی ) ، مشخص نمود :

اظهار عقیدة مصنوعی ( سیستم خبره )

اظهار عقیده كارشناسان ( تصمیم گیرندگان انسانی )

دائمی

انتقال آسان

مستند سازی آسان

از بین رفتن

انتقال مشكل

مستند سازی مشكل

Consistent

غیر قابل پیش بینی

قابل تهیه ، مقرون به صرفه

گران ، پرهزینه

مزایای سیستم خبره نسبت به افراد تصمیم گیرنده

این روشن نیست آیا این مزایا مختص استفاده از سیستم خبره می باشد ، یا خیر ؟ در جهت متتنوع نمودن درجات این سیستم ، به نظر می رسد كه در هر نوع كامپیوتری برای كمك به تصمیم گیری قابل كاربرد هستند وسعت این مزایا بسیار وسیع و متنوع است . به عنوان مثال ؛ مسائل تصمیم گیری را رفع نماید . وقوع مكرر ابهام در مسئله تصمیم گیری نسبت به یك مورد قطعی و مطلق ؛ یك سئوال است ، این ممكن است یك گزینة ساده تر باشد . كافی است تا رویكردها بعضی از طبقات و درجات مسائل تصمیم گیری را كه میتوان درجه ای از ابهام را در آنها تصور ساخت ، نشان دهند .

 Simon(1973) مسئله كاملاً سازمان را به یك موضوعی كه می توان در الگوریتم  تصمیم گیری به آن استفاده نمود . تعریف كرد و این گونه می توان تعریف را دنبال نمود كه تعیین و شناسایی چنین مسائل سازمان یافته ای ممكن است در طول زمان تغییر یابند . بنابراین برای فهم ما از فرآیند تصمیم گیری ، الگوریتم باید متناسب با این تغییر و تحول ، رشد و نمو یابد . بدین ترتیب الگوریتم توصیفی به طور كامل قادر می شود تا بر ابهام ذاتی در تصمیم گیری های خاص ، فائق آید .

 همانطور كه بیان شد ، این مقاله درصدد است تا از رویكرد مدل سازی كه مدل پایگاه دانش یكی از این مدل هاست ، مدل مبتنی بر روش می باشد ، این مدل یك سیستم پشتیبانی تصمیم گیری یا مدل تصمیم گیری سازمان یافته را با استفاده از زبان برنامه ریزی رسمی مشخص می نماید . تا یك الگوریتم وابسته به جبر در اتخاذ تصمیم را ایجاد نماید . یك چنین مدلی شامل مجموعة معینی از روشهایی است كه باید در جهت مورد ملاحظه قرار دادن موضوع تصمیم كه قبل از تعریف شده است و ارائه راه حلی برای این موضوع ، كامل شود .

چنین الگوریتم جبر گرایانه ای ، فاقد انعطاف پذیری است . كه می تواند با استفاده از مدل پایگاه دانش كسب گردد (1986)Turban and wathins مدل پایگاه دانش را این گونه تعبیر و تفسیر نمودند : یك برنامه كامیپوتری كه شامل دانش بخره در باره قلمرو یك موضوع خاص و مكانیسم ارائه دلیل برای افزایش استنتاج بر اساس دانش می شود »

بنابراین ما دیدیم كه تعریف ویژگیهای مدل پایگاه دانش ، دارای مكانیسم ارائه دلیل است .

این مكانیسم ، ابزاری را استنتاج می كند كه توسط Water man(1986) این گونه تعریف می شود . بخشی از سیستم پایگاه دانش یا سیستم خبره كه شامل دانش حل مشكلات می باشد . این ابزار  استنتاج حوزة‌دانش ( استقرار یافته در پایگاه دانش ) را درجهت رسیدن به یك استنتاج جدید ، تكامل می دهد .

جهت دریافت فایل کامل  لطفا آن را خریداری نمایید


قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

برچسب ها : مدل سازی ارزیابی ریسك حسابرسی , ارزیابی ریسك حسابرسی , ریسك حسابرسی استفاده از مشتق , مدل پایگاه دانش , تحقیق مدل سازی ارزیابی ریسك حسابرسی , مقاله ارزیابی ریسك حسابرسی با استفاده از مشتق , مقالات حسابداری , سیستم خبره , مدل سازی ارزیابی ریسك حسابرسی استفاده از یك مشتق دیگر بجای استفاده از مدل پایگاه دانش , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر