X
تبلیغات
امروز: پنجشنبه 25 مرداد 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

کهکشان راه شیری و منظومه شمسی

کهکشان راه شیری و منظومه شمسی دسته: فیزیک
بازدید: 17 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 3965 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 102

اگر می خواهید دریابید بخشی از جهان که شامل زمین و ساکنان ان است چقدر کوچک است این کار را انجام دهیددر شبی تیره و صاف از خانه بیرون بروید و دور از چراغهای شهر به ان نوار کمرنگ مه مانندی که اسمان را در بر گرفته است بنگریداین نوار راه شیری نام داردتا سال1609 میلادی که نخستین تلسکوپ ساخته شد کسی نمی دانست که راه شیری چیستسپس کشف شد که راه شیری مجموعه

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

کهکشان راه شیری و منظومه شمسی

فهرست مندرجات

پیشگفتار

1

چکیده

2

مقدمه

3

کهکشان راه شیری

v    قسمت‌های اصلی کهکشان

v    ماهیت راه شیری

v    قسمت نورانی راه شیری

v    خانواده راه شیری

4

6

9

10

11

ستاره ها و خصوصیات آنها

14

فاصله ستاره ها از یکدیگر

17

نحوه اندازه گیری سرعت و جهت حرکت ستاره

18

تشكیل پیش ستاره در مركز توده های چرخان

20

تعادل نیروها در ستاره

22

ستاره هایی مانند خورشید

23

ستارگان سنگین‌تر از خورشید 

24

چرخه عمر یک ستاره

26

نحوه پیدا کردن ستاره قطبی در آسمان شب

30

صور فلکی در کره سماوی

v    صور فلکی فصل بهار

v    صور فلکی فصل تابستان

v    صور فلکی فصل پائیز

v    صور فلکی فصل زمستان

33

34

35

36

38

محاسبه فاصله زمین تا ستاره

42

منظومه شمسی

44

v    مقدمه

44

v    خورشید

44

v    خانواده منظومه شمسی

50

سیارات منظومه شمسی

50

ماه

52

عطارد

58

ناهید(زهره)

62

زمین

65

بهرام(مریخ)

70

مشتری

73

کیوان(زحل)

76

اورانوس

81

نپتون

85

پلوتون

90

سدنا

95

نتیجه گیری

96

فهرست منابع و ماخذ

97


پیشگفتار:

در عصر انفجار اطلاعات و با وجود پیشرفت‌های چشمگیر انسان و یافته‌های آنان در مورد پدیده‌های طبیعی، هنوز رازهای بزرگی از خلقت خداوند ناشناخته و مرموز باق مانده است. مخصوصا شگفتی‌های آسمان با تحقیقات و کشف‌های دانشمندان در مورد اجرام آسمانی، ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است.

هر اندازه  که مطالعات و تحقیقات محققین اجرام آسمانی، منظومه‌های شمسی و ستارگان دامنه‌دارتر می‌شود، عظمت و شکوه خالق چنین دستگاه عظیمی بیشتر هویدا می‌گردد و انسان را به تفحص و تدبیر وا‌ می‌دارد و بی‌درنگ خود را با این سوال مواجه می‌بیند که چنین نظمی در گردش آسمان و زمین حکایت از وجود ناظمی بزرگ که شایسته ستایش و پرستش است، دارد.

ما نیز به نوبه خود تصمیم گرفتیم تا با کنکاش و بررسی و غوطه‌ور شدن در سیل عظیم اطلاعات، سوالات متعدد ذهن خود را هرچند اندک  و در حد توان، جوابی داده باشیم و وجود خالق یکتا را بیش از پیش در کنار خود حس کرده، عظمت او را بستاییم.


چکیده:

اگر می خواهید دریابید بخشی از جهان که شامل زمین و ساکنان ان است چقدر کوچک است این کار را انجام دهید:در شبی تیره و صاف از خانه بیرون بروید و دور از چراغهای شهر به ان نوار کمرنگ مه مانندی که اسمان را در بر گرفته است بنگرید.این نوار راه شیری نام دارد.تا سال1609 میلادی که نخستین تلسکوپ ساخته شد کسی نمی دانست که راه شیری چیست.سپس کشف شد که راه شیری مجموعه ای از میلیاردها ستاره کم نور است.در حدود سال1800 ستاره شناسان دریافتند که ستارگان راه شیری در مجموعه بزرگی به صورت یک کلوچه  گرد امده اند.این مجموعه ستارگان کهکشان نامیده میشود. کهکشان مارپیچی ما   تمام کهکشان ها همشکل نیستند.بسیاری از انها بیضوی یا تخم مرغی شکل اند. بعضی دیگر مارپیچی اند و شکلی مسطح وگرداب وار دارند. راه شیری ما کهکشانی است مارپیچی.بخشهای خارجی آن از خطوط طویل  و منحنی شکل ستارگان موسوم به بازوهای مارپیچی تشکیل شده است. این بازوها به صورت منحنی وارد بخش مرکزی کهکشان می شوند.بخش مرکزی شامل نود درصد کل ستارگان موجود در کهکشان است اخترشناسان. این بازوهای مارپیچی را با تعقیب غولهای ابی جوان موجود در انها ردیابی می کنند.خورشید ما درون بازوی جبار قرار گرفته است.این بازو سومین بازوی راه شیری است.بازوهای قنطورس و قوس به مرکز کهکشان نزدیکتر و بازوی برساووش از مرکز کهکشان دورتر است.همه ستارگان موجود در این بازوها دور مرکز کهکشان می گردند.خورشید هر دویست و سی سال یکبار دور مرکز کهکشان می گردد.

جهت دریافت فایل کامل  لطفا آن را خریداری نمایید

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

برچسب ها : کهکشان راه شیری و منظومه شمسی , The Milky Way and the Solar System , پروژه , پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , صور فلکی فصل بهار , , v صور فلکی فصل تابستان , , v صور فلکی فصل پائیز , , v صور فلکی فصل زمستان , , 33 , , 34 , , 35 , , 36 , , 38 , , محاسبه فاصله زمین تا ستاره , , 42 , , منظومه شمسی , , 44 , , v مقدمه , , 44 , , v خورشید , , 44 , ,

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر