امروز: سه شنبه 29 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

ارتباط

ارتباط دسته: علوم اجتماعی
بازدید: 23 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 2963 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 10

ارتباط (Linkaeye) این واژه در plant اقلامی كه در ترسیم یك فضای خارجی از طریق ارتباط دید با دیگر عناصر جداگانه در چشم‌انداز انجام می‌دهد، به كار می‌رود همانند Closure، ارتباط همراه با اقلام plant، توصیف فضایی را كه نسبتا توسط دیگر عناصر از طریق فراهم كردن محدودیت بیشتر از آن محدودیتی كه تنها توسط عناصر جداگانه ایجاد شده است پیشنهاد شده را انجام می

قیمت فایل فقط 1,900 تومان

خرید

ارتباط (Linkaeye)

ارتباط (Linkaeye) : این واژه در plant اقلامی كه در ترسیم یك فضای خارجی از طریق ارتباط دید با دیگر عناصر جداگانه در چشم‌انداز انجام می‌دهد، به كار می‌رود. همانند Closure، ارتباط همراه با اقلام plant، توصیف فضایی را كه نسبتا توسط دیگر عناصر از طریق فراهم كردن محدودیت بیشتر از آن محدودیتی كه تنها توسط عناصر جداگانه ایجاد شده است پیشنهاد شده را انجام می‌دهد. همانطور كه در شكل 20/2 نشان داده شده است ارتباط (Linkage) می‌تواند از طریق توده اقلام plant با همدیگر در یك روش تقریبا خطی بین عناصری كه بدوا جدا شده است انجام شود بنابراین از لحاظ دید آنها را به همدیگر گره می‌زند و محدودیت فضایی را به انجام می‌رساند. مثال شكل 20/2 یك حاشیه محوطه را نشان می‌دهد كه از قسمت احاطه‌ی ساختمان‌ها شروع شده است اما توسط ساختمان كامل شده است. توده‌های درختان و درختچه‌ها از لحاظ بینایی این ساختمان‌های مجزا را به همدیگر وصل می‌كند تا یك ضمیمه (enclosune)  فضایی ممتدی را شكل دهد.

نظارت (Screening). اگر ایجاد فضای بیرونی یك كاربرد  معمارگونه از اقلام طراحی ساختمان (plant) می‌باشد دیگر كاربرد مخفی كردن اشیای غیرجذاب یا screenهای محیط می‌باشد. اقلام ساختمان‌ها به عنوان مانع‌های عمودی می‌توانند دیدها (view) را كنترل كند بنابراین نقاط مطلوب در چشم‌انداز (منظره) نظارت می‌شوند در حالیكه نقاط زشت بلوكه می‌شوند. بسته به نوع اهداف یك screen گیاهی ممكن است برای كل یك صفحه تیره و تار باشد یا ممكن است درجه‌های مختلف وضوح را برای نمایش نسبی ایجاد كند. به منظور  ثبت یك صفحه گیاهی موثر فرد باید ابتدا نقاطی را كه از آن بازدیدكننده نگاه خواهد كرد را ارتفاعی كه عناصر غیرجذاب هسته، فاصله‌ی بین بازدیدكننده و عناصر غیرقابل دید و پیكربندی شكل ظاهری زمین را تجزیه و تحلیل كند. این فاكتورها جمعا بر ارتفاع موردنیاز، تنظیمات و قرار گرفتن صفحه اقلام ساختمانی تأثیر می‌گذارد. (Taller) الزاما برای نمایش ضروری نیست اگر چه مطمئنا ممكن است در برخی از موقعیت‌ها باشد. بهترین روش برای مطالعه بر پوشش گیاهی یك نمای ساختمان این می‌باشد كه یك بخش را در امتداد یك خط دید از پیش تهیه شده رسم كنید همانطور كه در شكل 21/2 نشان داده شده است و به منظور ترسیم دقیق خط چشم و ارتفاع اشیاء نامطلوب در بین بخش. پس از آن هنگامیكه خط دید ترسیم شد فرد می‌تواند به طور دقیق موقعیت و ارتفاع صفحه نمایش (Screen) را مطالعه كند. در شكل 21/2 موثرترین نقطه در نقطه‌ی A خواهد بود اگر چه نقاط B یا C ممكن است مورد قبول باشند در صورتیكه پیش‌زمینه بیشتری از منظره در دید مورد دلخواه باشد و فاكتور بعدی در نظر گرفتن فصلی می‌باشد كه در طی آن اقلام ساختمان قرار است دید را بلوك كند می‌باشد.

جهت دریافت فایل کامل ارتباط لطفا آن را خریداری نمایید

قیمت فایل فقط 1,900 تومان

خرید

برچسب ها : پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , ساختمان , ارتباط , عناصر جداگانه , ارتباط (Linkaeye)

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر