امروز: شنبه 29 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت اصول مدیریت اسلامی

پاورپوینت اصول مدیریت اسلامی دسته: مدیریت
بازدید: 41 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 199 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 50

این پاورپوینت در مورد اصول مدیریت اسلامی در 50 اسلاید کامل با افکت مناسب می باشد

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

پاورپوینت اصول مدیریت اسلامی

مدیریت اسلامی چیست؟

برای مدیریت تعریف های بسیاری ارائه شده است، ولی تعریف مدیریت اسلامی با توجه به آنچه از متون اسلامی استفاده می شود عبارت است از: "هنر و علم به کارگیری صحیح امکانات در جهت رسیدن به اهداف مورد نظر، به نحوی که با موازین اسلامی مغایرت نداشته باشد.

مدیریت اسلامی منظور از مدیریت اسلامی این است كه مدیران شیوه اسلامی را در مدیریت، پیشه خود كنند و در هدفهای خود عدالت اجتماعی را مدنظر داشته باشند و مقصود نهایی آنها كسب رضایت خداوند باشد و خدمت به خلق را نوعی عبادت بدانند و زندگی و معیشت افراد در راستای این مدیریت تامین شود.


هدف نهایی در مدیریت اسلامی "تقرب الی الله" است. مدیر اسلامی‏، هم برای خدا كار می كند و هم خلق را به سوی او رهنمون می سازد‏، اگر مدیریت دینی و معنوی مردم را بر عهده داشته باشد هدفش رشد معنویت جامعه است و اگر مدیریتش در جهت سیاسی و اجتماعی باشد هدفش رشد سیاسی و اجتماعی خواهد بود و اگر مدیریتش در جهت اقتصادی باشد هدفش، رشد و شكوفایی اقتصادی است. خلاصه اینكه هدف در مدیریت اسلامی رشد معنوی‏، مادی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه است، آن هم در جهت رضایت خداوند.


توضیح:

مهندس خلقت خداوند متعال است که ما را آفرینش بخشیده تا به کمال مورد نظر خود که همان قرب به حق است از طریق و کانال بندگی نائل گردیم.

برای رسیدن به این هدف اولا ما را آفرینش بخشید، ثانیا تمام استعدادهای لازم را در  وجود ما جهت رسیدن به کمال قرار داد

صفات و شرایط یك مدیر اسلامی


1- كاردان و آگاه باشد.


2- نظم و انضباط در مدیریت خود داشته باشد.


3- تعهد به نظام جمهوری اسلامی و مقام ولایت امر داشته باشد و هر چه این تعهد همراه با عشق باشد اهلیت مدیر را بالاتر می برد و او را برای پست مدیریت شایسته تر می گرداند.


4- اصالت خانوادگی داشته باشد یعنی از خانواده ای اصیل و صالح باشد‏، دارای حجب و حیا باشد و در فعالیتهای اسلامی پیشگام باشد.


5- قدرت و توان مدیریت بر حسب نوع مدیریت خویش داشته باشد (هم توانایی فكری و هم توانایی جسمی)

که مدیریت اسلامی بر اساس معنویت و فرهنگ بنا نهاده شده است و هدف آن نیز آخرت گرایی است یعنی قرار دادن امکانات دنیوی در جهت آخرت. و نباید فراموش کرد که آخرت گرایی به معنای فراموش کردن دنیا نیست بلکه آخرت گرایی تلبس به ارزشهای الهی و قرآنی است. و یک مدیر اسلامی زمانی می تواند در مسیر آخرت گرایی حرکت کند و در واقع مدیریت اسلامی داشته باشد که مجهز به فرهنگ قرآنی بوده و مصمم به پیاده کردن این فرهنگ در جامعه باشد. و جامعه ای که در آن مدیریت اسلامی اجرا شود و یک مدیر اسلامی در راس امور قرار بگیرد، چنین جامعه ای در مسیر آخرت گرایی حرکت خواهد کرد و در این صورت است که افراد جامعه می توانند به سرمنزل مقصود که همان قرب الهی است دست یابند.

جهت دریافت فایل کامل پاورپوینت اصول مدیریت اسلامی لطفا آن را خریداری نمایید

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

برچسب ها : اصول مدیریت اسلامی , مدیریت , مدیریت اسلامی , پاورپوینت اصول مدیریت اسلامی , فلسفه مدیریت در اسلام , مدیر اسلامی , مدیریت در کلام وحی , مدیریت در کلام پیامبر اکرم (ص) , اهداف مدیریت اسلامی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر