امروز: چهارشنبه 26 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت-اجرای سازه ها و نحوه مرمت آنها

پاورپوینت-اجرای سازه ها و نحوه مرمت آنها دسته: عمران
بازدید: 43 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1530 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 60

این پاورپوینت در مورداجرای سازه ها و نحوه مرمت آنها در 60 اسلاید زیبا می باشد

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

پاورپوینت-اجرای سازه ها و نحوه مرمت آنها
•aa (بهسازی)، روند و شیوه تعمیركردن یا اصلاح كردن یك سازه به منظور دستیابی به شرایط بهره‌برداری جدید و یا افزایش عمر مفید بهره‌برداری آن است.
•در واقع ما در طرح و اجرای مقاوم سازی به دنبال حصول شرایط جدید در سازه بتنی از نظر بهره برداری و یا بارگذاری می باشیم. عملیات مقاوم سازی می تواند به علل زیر مورد نیاز باشد :
•·         اشتباهات و مشکلات طراحی
•·         مشکلات و اشتباهات اجرایی
•·         تغییر در استانداردها و آیین نامه ها
•·         افزایش عمر مفید بهره برداری
•·         تغییر کاربری سازه
•·         افزایش طبقات و بار وارده
•پر واضح است که در گزینه اول ما نیاز به شرایطی بوده ایم  یا نیازمند آن می باشیم که به علت اشتباهات در طرح و اجرا الان دارای آن نبوده و نیازمند آن می باشیم که به آن برسیم . مانند زمانی که بتن نتوانسته مقاومت لازم را کسب نماید ، یا زمانی که ابعاد عضو باربر کوچک تر از ابعاد مورد نیاز اجرا گردیده است. همچنین این امر می تواند زمانی اتفاق بیافتد که ستون به صورت خارج از محور و یا دچار پیچش شده است.
• 
•در چهار گزینه بعد ، سازه در شرایط موجود مشکلی نداشته و شرایط جدید بهره برداری ایجاب می کند که تغییراتی از منظر باربری در سازه ایجاد گردد. به طور مثال سازه در زمانی طراحی و اجرا می گردد و پس از چند سال تغییراتی در آیین نامه طراحی مانند آیین نامه 2800 داده می شود که نیازمند اصلاح استراکچر سازه می باشد.
•یا ما سازه ایی داریم که اکنون عمر مفید آن اتمام یافته و یا در شرف اتمام است و ما تصمیم داریم چند سال دیگر از سازه بهره برداری نماییم.  همچنین ممکن است ما سازه و ساختمان داشته باشیم که طرح و اجرای ان براساس طاختمان مسکونی انجام شده باشد و در آینده ما تصمیم بگیریم از آن کاربری آموزشی و یا اداری داشته باشیم.
•در خصوص گرینه آخر می توان ساختمانی را متصور شد که چند سال پس از احداث بنا به تغییرات قوانین و یا توجیهات اقتصادی تصمیم گرفته می شود طبقاتی به سازه اضافه گردد که قبلا پیش بینی نشده است.
•در همه این موارد ما نیازمند ایت هستیم که باربری سازه را افزایش و به نقطه B برسانیم.

3   5-6-1 كلیات

روشهای مختلفی برای حمل بتن از محل ساخت تا مصرف، معمول و متداول است. هریك از روشهای حمل دارای محاسن و معایبی می‌باشد و انتخاب هریك از آنها بستگی به شرایط پروژه، مشخصات مصالح متشكله، میزان و حجم بتن، زمان حمل و بالاخره شرایط آب و هوایی محل ساخت خواهد داشت.

انتخاب روش حمل باید چنان صورت گیرد كه در فاصله زمانی حمل، نسبت آب به سیمان، اسلامپ، میزان هوا و نهایتاً یكنواختی بتن، دستخوش تغییرات قابل ملاحظه‌ای نگردد. در انتخاب روش حمل باید به جدا شدن مواد از یكدیگر، آب انداختن و یا داخل شدن مواد خارجی به داخل بتن توجه خاص مبذول گردد. حتی‌الامكان باید محل ساخت بتن و محل اجرا به هم نزدیك باشد تا نقل و انتقال بتن به حداقل ممكن كاهش یابد. بدین لحاظ پیمانكار باید محل ساخت بتن، روش حمل و نقل و نوع و مشخصات ماشین‌آلات حمل را قبلاً به تأیید دستگاه نظارت برساند. در پاره‌ای موارد ساخت بتن در دستگاه حمل كننده بتن صورت می‌گیرد كه بعداً بدان اشاره خواهد شد.

وسایل حمل و نقل بتن باید دارای اندازه و مشخصاتی باشند كه با توجه به برنامه اجرایی كارها همواره بتوان با ضریب اطمینانی قابل قبول، جریان یكنواخت و ممتد بتن را به محل اجرا تضمین نمود. پیمانكار موظف است در انتهای هر مرحله بتن‌ریزی (در پایان هر قسمت از كار یا پایان هر روز كاری) وسایل حمل و نقل را، تمیز و پاكیزه نموده و آنها را برای مرحله بعدی آماده نماید. وسایل و روشهای مختلف حمل، عبارتند از:

جهت دریافت فایل کامل پاورپوینت-اجرای سازه ها و نحوه مرمت آنها لطفا آن را خریداری نمایید

قیمت فایل فقط 6,000 تومان

خرید

برچسب ها : اجرای سازه ها و نحوه مرمت آنها , مرمت ساختمان , توان‌بخشی سازه , مرمت سازه , پاورپوینتاجرای سازه ها و نحوه مرمت آنها , مقاوم سازی سازه ها , بهسازی سازه ها , مفهوم مرمت , اجرای سازه های فولادی و بتنی , بازسازی ساختمان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر